V Přízřenicích vyroste nová školka pro stovku dětí

Brno, 13. června 2022 - Spolu s rozrůstající se výstavbou bytů v Přízřenicích je nezbytné zajistit také adekvátní kapacity v mateřských školách. Proto brněnští radní schválili investiční záměr na vybudování čtyřtřídní mateřské školy mezi Modřickou a Moravanskou. Stavba by mohla začít v lednu příštího roku. Podle odhadů vyjde na 90 230 000 korun včetně DPH.

skolka deti skolaci

„V současné době plánujeme v lokalitě Přízřenice výstavbu přibližně 840 bytů. Je proto nutné zde navýšit kapacitu v oblasti předškolního vzdělávání. Investiční záměr počítá s vybudováním čtyřtřídní mateřské školy mezi Modřickou a Moravanskou, která pojme až 100 dětí,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Nová mateřská škola by podle odhadu měla vyjít na 90 230 000 korun včetně DPH. Počítá se se stavbou maximálně jednopodlažní budovy s plochou zelenou střechou. V jejím sousedství vznikne také zahrada o rozloze 1 000 m². Součástí investice je také vybudování parkoviště s přibližně pětadvaceti místy včetně míst pro imobilní osoby. „K mateřské škole přiléhá jedna z hlavních rozvojových lokalit pro dostupné městské družstevní bydlení. Projektujeme tu 323 družstevních bytů, proto je vybudování mateřské školy v tomto místě nezbytné a časově bude koordinováno s výstavbou městského družstva, aby po nastěhování nových obyvatel byla mateřská škola již v provozu,“ řekl náměstek primátorky pro oblast bydlení Jiří Oliva. Se stavbou by se podle odhadů mohlo začít v lednu 2023.

Zdroj: Tiskové středisko MMB


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...