Brno vybuduje na Vinohradech v ulici Šedova další mateřskou školu

Brno, 14. ledna 2022 - Čerství rodiče na Vinohradech budou mít o starost méně. Vznikne zde totiž čtyřtřídní mateřská škola. Její maximální kapacita bude 112 dětí. Škola bude vybudována při ulici Šedova. Celková minimální plocha uvažovaná pro areál MŠ je 3 500 m2.

skolka vinohrady

„V lokalitě je plánována soukromá výstavba obytných domů pod názvem Obytný soubor Šedova. Proto je nutné zde rozšířit kapacitu předškolního vzdělávání. Stavba mateřské školy je další složkou podpory rodin s dětmi, kterou vnímám jako jednu z priorit města Brna,“ uvedl radní pro oblast školství Jaroslav Suchý.

„Mateřská škola s maximální kapacitou 112 dětí bude profilována jako maximálně dvoupodlažní budova se zelenou střechou. Její součástí bude také kuchyně s potřebným provozním zázemím i parkoviště typu Kiss and Ride, kde bude 25 míst včetně parkování pro imobilní řidiče. Ke školce budou patřit také zahrady o ploše 1200 m2,“ dodal 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Obytný soubor Šedova je stavbou soukromého investora; školka pak bude částečně financována městem a částečně z příspěvku investora na výstavbu.

Zdroj: Tiskové středisko MMB


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...