Rekonstrukce ZŠ Hapalova pro autisty byla dokončena

Brno, 21. září 2021 - V průběhu září se otevřela praktická škola, která navazuje na vzdělávání v ZŠ Hapalova, která je určena pro studenty s autismem. Ke slavnostnímu otevření došlo 20. září. Kapacita nového areálu na ulici Marie Hübnerové umožní v součtu s areálem na Štolcově ulici otevřít celkem 20 tříd, z toho 3 třídy MŠ, 15 tříd ZŠ a 2 třídy praktické školy. Celkové náklady na rekonstrukci školy přesahují 200 milionu korun a jsou v plném rozsahu placeny z prostředků Jihomoravského kraje.

zs pro autisty Brno

Součástí školy je i speciálně pedagogické centrum, které provádí diagnostiku a poskytuje služby lidem s poruchami autistického spektra v celém Jihomoravském kraji. Služby zde poskytují speciální pedagožky, psycholožky a sociálně administrativní pracovnice.

„Počet dětí s poruchami autistického spektra se za posledních 10 let zvýšil šestkrát. Proto jsme potřebovali navýšit kapacity této unikátní specializované školy, která umožnuje individuální přístup. A také klademe důraz na metodickou podporu běžných škol, ve kterých také jsou děti s lehčími formami autismu,“ řekl při slavnostním znovuotevření Jiří Nantl – náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast vzdělávání a chytrý region.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...