Na Vinohradech vznikne školka pro 112 dětí

Brno, 1. června 2021 - Město Brno plánuje výstavbu nové mateřské školy na Vinohradech za 45 milionů korun. Jednopodlažní budova s maximální kapacitou 112 dětí vznikne při ulici Šedově. Tato lokalita byla vybrána s ohledem na plánovanou výstavbu 700 nových bytů.

skolka deti

„Díky výstavbě se na Vinohradech zvýší počet obyvatel o 1 700. Půjde převážně o mladé rodiny, což vyžaduje i zajištění potřebných kapacit v oblasti předškolního vzdělávání. To odpovídá právě čtyřem třídám,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Čtyřtřídní mateřská škola bude mít veškeré potřebné zázemí pro vedení školy a pedagogický i nepedagogický personál. „Areál samozřejmě dotvoří zahrada pro venkovní pobyt dětí včetně oplocení nebo osvětlení a počítá se i s výstavbou parkoviště pro potřebný počet aut. Provozovatelem mateřské školy bude městská část Brno-Vinohrady,“ dodal radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...