Žebětínský hřbitov se rozšíří o nová kolumbária, přibudou i toalety

Brno, 3. března 2021 – Město si nechalo vypracovat investiční záměr na vybudování toalet a kolumbárií na žebětínském hřbitově. Projekt, díky kterému vznikne i prostor k posezení a odpočinku, schválili brněnští radní.

kolumbarium hrbitov zebetin

„Rádi bychom rozšířili možnosti pohřbívání na žebětínském hřbitově. Zároveň chceme zvýšit komfort pro návštěvníky. Proto jsme si nechali zpracovat investiční záměr na vybudování kolumbárií a nových toalet. Samotná investice bude rozdělená na dvě části. První bude stavba nových toalet, z nichž budou jedny bezbariérové. K tomu zde stavbaři postaví i dřevěný přístřešek s posezením. Druhou částí je stavba kolumbárií, která budou typově stejná jako na Ústředním hřbitově. Jejich celková délka bude přibližně 65 metrů s počtem cca 324 míst,“ přiblížil 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Součástí budovy toalet bude také úklidová místnost, skladovací prostory a šatna pro zaměstnance hřbitova. Co se týče kolumbárií, počítá projekt s jejich možným budoucím rozšířením. Předpokladem investice je i oprava chodníků a cest i zahradnické práce. „Celkově by měly veškeré práce stát 11,8 milionu korun. Počítáme s tím, že v letošním roce bude vypracována projektová dokumentace, se stavbou by se mohlo začít příští rok,“ dodal Petr Hladík.

Péče o hřbitov je svěřena Správě hřbitovů města Brna. Ta bude provozovat i nové WC. Na jejich údržbě a úklidu by se měla podílet městská část Brno-Žebětín.


Související články: