Zázemí Ústředního hřbitova prošlo dvouletou rekonstrukcí

Brno, 10. prosince 2020 - Necelé dva roky trvala rekonstrukce dvou budov na Ústředním hřbitově, které se nacházejí u vjezdové brány při ulici Jihlavská. Zázemí v nich mají zaměstnanci Správy hřbitovů města Brna. První slouží jako vrátnice, v druhé pracují zahradníci.

zazemi na Ustrednim hrbitove  1

„Domky u vjezdu z Jihlavské ulice jsou původní a téměř 137 let staré. Zázemí v nich našel personál a dříve se zde konaly také obřady. Následně byla poslední rozloučení přesunuta do vhodnějších prostor a byla zde vybudována vrátnice. Kvůli nevyhovujícímu stavu přistoupila Správa hřbitovů k jejich rekonstrukci za 25 milionů korun. Zajímavostí je, že zde stavbaři odkryli historické stropy,“ uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Práce se prováděly od roku 2019 postupně, aby byl zachován provoz hřbitova. „Naším cílem bylo zachovat historický ráz budov, které byly postaveny v začátcích fungování hřbitova. Díky opravám vypadají domky opět reprezentativně a naši zaměstnanci mohou pracovat v lepších podmínkách,“ doplnila Alena Říhová, ředitelka Správy hřbitovů města Brna.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...