Kanalizaci a vodovod na ulici Tuřanka čeká rekonstrukce

Brno, 28. prosince 2020 – Rada města udělala další krok k rekonstrukci vodovodu a kanalizace v ulici Tuřanka. Radní odsouhlasili výzvu k podání nabídky pro zahájení druhého kola veřejné zakázky na stavební práce. Pokud půjde vše bez komplikací, začne rekonstrukce v červenci 2021.

kanalizace vodovod

„Cílem prací v ulici Tuřanka je zlepšení stavu kanalizace a vodovodu. Ten je v současné době velmi neuspokojivý. Rekonstrukce zlepší odtokové poměry v kanalizaci a zároveň zkvalitní zásobování pitnou vodou. Práce budou koordinovány s činností plynařů, aby se předešlo nutnosti rozkopat ulici dvakrát krátce za sebou. Stavba je připravovaná v součinnosti s Dopravním podnikem města Brna, protože bude nezbytné omezit trolejbusovou dopravu v ulici,“ řekla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

V prvním kole prokázalo splnění kvalifikace 15 účastníků zadávacího řízení. V druhém kole budou vyzváni k podání nabídek, z nichž poté komise vybere zhotovitele. „Pokud vše půjde bez zdržení, mohly by práce na Tuřance začít už 1. července příštího roku. Rekonstrukce by podle odhadů na základě projektové dokumentace měla přijít na přibližně 76 milionů korun bez DPH,“ uvedl radní pro oblast investic David Grund.

Rekonstruováno bude celkem 306,12 metrů kanalizace, vymění se 33 kanalizačních přípojek v délce 267,9 metrů a výměnou projde také 149,9 metrů dešťových svodů. Pracovat se bude také na 597,06 metrech vodovodu a 47 vodovodních přípojkách. Po dokončení prací na sítích projdou rekonstrukcí také silnice a chodníky včetně odvodnění.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...