Park Danuše Muzikářové na Roosveltové čeká velká proměna

Brno, 30. září 2020 - Před dvěma lety vyhlásila městská část architektonicko-urbanistickou soutěž o podobu parku při ulici Rooseveltova. Na základě vyhlášeného vítězného návrhu začala příprava změny regulačního plánu městské památkové rezervace a s tím související změny územního plánu. Rada města Brna nyní doporučila, aby zastupitelé obě změny vydali.

200923 Park Rooseveltova

„Ideovou soutěž o podobu nově pojmenovaného parku Danuše Muzikářové vyhrál pan architekt Jiří Vokřál s jeho týmem. Na základě jejich návrhu a požadavku městské části Brno-střed začal Odbor územního plánování a rozvoje zpracovávat změnu regulačního plánu městské památkové rezervace. Ta by umožnila dostavět uliční štít budovy na Rooseveltově 4 a další úpravy parku,“ uvedl radní pro oblast územního plánování a rozvoje Filip Chvátal, který byl rovněž jedním ze členů poroty.

Pro úpravy parku obsažené ve vítězném návrhu je nutná změna územního plánu. „Dům, který při parku vznikne, vymezí s nynější zástavbou nový veřejný prostor. Vznikne tak živé městské místo s kavárnami, terasami pro letní zahrádky, s vodním prvkem a novým stromořadím. Máme za sebou zhruba roční dohadovací řízení s Ministerstvem kultury ohledně dostavby ulice Rooseveltova a možnosti podzemních garáží,“ doplnil Filip Chvátal. Výsledná podoba území umožní revitalizaci parku i rekonstrukci historicky hodnotného paláce Typos, včetně divadelního sálu v podzemí, veřejného wc a podzemních garáží. Rekonstrukce parku i paláce Typos tak nyní mohou konečně pokračovat.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...