Mezi Vinohrady a Líšní vznikne cyklopark

Brno, 31. srpna 2020 - Loni v participativním rozpočtu Dáme na vás uspěl projekt na vybudování cykloparku mezi Vinohrady a Líšní. Brněnští radní nyní vybrali zhotovitele, kterým se stala švýcarská firma Think & Build Velosolutions GmbH. Základem cykloparku bude tzv. pumptrack, zpevněná zvlněná dráha vhodná pro jízdu na kole, skateboardu, in-line bruslích nebo koloběžkách. Zmíněný areál uspěl v participativním rozpočtu Dáme na vás z roku 2019, kdy s 1 747 hlasy skončil na 13. místě.

biker cyklopark

Jak uvádí navrhovatel projektu Petr Buršík, záměrem je nalákat společnost ke zdravému životnímu stylu. Předností takového cykloparku je jeho schopnost zaujmout různé věkové kategorie, od nejmenších na odrážedlech až po zkušené bikery.

„Požadován byl návrh a realizace dráhy s limitem 3 miliony korun a s možností vytyčit 2 okruhy o délce 150 a 250 metrů, aby se tam daly pořádat také mezinárodní závody. Předpokládaný termín dokončení je ve 2. čtvrtletí roku 2021 s celkovými náklady 2,3 milionu korun,“ uvedl náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný.

Vítězná firma Think & Build Velosolutions GmbH je švýcarská firma s pobočkami v 25 zemích, která navrhuje pumptrackové dráhy po celém světě. Splňují navíc požadavky Mezinárodní cyklistické unie, takže se zde budou moci konat elitní soutěže, jako např. mistrovství Evropy.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...