Na Besední a Veselé začne v říjnu rekonstrukce kanalizace a vodovodu

Brno, 27. srpna 2020 – Vodovod a kanalizace v ulicích Besední a Veselá, které jsou v nevyhovujícím stavu, se v úseku mezi ulicemi Solniční a Středova dočkají rekonstrukce. Stavba začne v půlce října. „Stav kanalizace a vodovodu v těchto ulicích je nevyhovující a rekonstrukce zlepší odtokové poměry i zásobování pitnou vodou. Dbát budeme také na koordinaci prací s dalšími stavbami v této lokalitě,“ uvedl David Grund, radní pro oblast investic.

vodovod kanalizace

Kanalizace bude rekonstruována v celkové délce 342,10 m, a to z části v klasicky ražené štole (v délce 156,40 m) a z části v otevřeném výkopu (v délce 185,70 m). Současně budou rekonstruovány kanalizační přípojky v celkové délce 382,10 m. Vodovodní řady budou provedeny v celkové délce 221 m a vodovodní přípojky budou vyměněny v celkové délce 120 m. Po skončení prací bude obnovena komunikace včetně chodníků a odvodnění.

Práce na kanalizaci a vodovodu v Besední a Veselé budou koordinovány s rekonstrukcí kanalizace a vodovodu v ulicích Solniční, Opletalova a Česká. Předpokládaným termínem zahájení prací je 15. říjen 2020. Výstavba bude podle předpokladu trvat 300 kalendářních dní a náklady dosáhnou výše téměř 53 milionů korun.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...