U VIDA! se otevřely dvě nové dobíjecí stanice pro elektromobily

Brno, 28. srpna 2020 - Parkoviště zábavního vědeckého centra VIDA! se stalo pátým místem v Brně, kde si mohou zájemci dobít svůj elektromobil. „Náš zřizovatel, kterým je Jihomoravský kraj, podporuje elektromobilitu dlouhodobě. Když hledal vhodnou lokalitu pro umístění dobíjecích stanic, parkoviště našeho science centra bylo ideální. Věřím, že se mezi elektromobilisty najdou lidé se zájmem o chytrou zábavu. Čas, po který se bude jejich vůz nabíjet, stráví v naší expozici,“ řekl ředitel VIDA! Lukáš Richter.

elektromobil nabijecka

Provozovatelem stanic je energetická společnost ČEZ. Na parkovišti před VIDA!, na ulici Křížkovského, jsou k dispozici dvě vyhrazená stání, z nichž každé má vlastní nabíjecí stanici a umožňuje pomalé i rychlé dobíjení. Ke stanicím se mohou připojit všechny typy běžně dostupných elektromobilů.

„Chystáme také tabuli se zajímavostmi o elektromobilech, kde se lidé dozvědí i o tom, jak dobíjení funguje. Je to pro nás další příležitost k propagaci vědy a moderních technologií,“ dodal Richter.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...