U VIDA! se otevřely dvě nové dobíjecí stanice pro elektromobily

Brno, 28. srpna 2020 - Parkoviště zábavního vědeckého centra VIDA! se stalo pátým místem v Brně, kde si mohou zájemci dobít svůj elektromobil. „Náš zřizovatel, kterým je Jihomoravský kraj, podporuje elektromobilitu dlouhodobě. Když hledal vhodnou lokalitu pro umístění dobíjecích stanic, parkoviště našeho science centra bylo ideální. Věřím, že se mezi elektromobilisty najdou lidé se zájmem o chytrou zábavu. Čas, po který se bude jejich vůz nabíjet, stráví v naší expozici,“ řekl ředitel VIDA! Lukáš Richter.

elektromobil nabijecka

Provozovatelem stanic je energetická společnost ČEZ. Na parkovišti před VIDA!, na ulici Křížkovského, jsou k dispozici dvě vyhrazená stání, z nichž každé má vlastní nabíjecí stanici a umožňuje pomalé i rychlé dobíjení. Ke stanicím se mohou připojit všechny typy běžně dostupných elektromobilů.

„Chystáme také tabuli se zajímavostmi o elektromobilech, kde se lidé dozvědí i o tom, jak dobíjení funguje. Je to pro nás další příležitost k propagaci vědy a moderních technologií,“ dodal Richter.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...