V Bystrci v ulici Nad Dědinou vznikne mateřská škola pro 84 dětí

Brno, 8. června 2020 – V městské části Brno-Bystrc dlouhodobě chybí místa v mateřských školách. V roce 2017 se otevřela nová mateřská škola v bystrckých Kamechách. Nyní se připravuje výstavba mateřské školy při ulici Nad Dědinou.

deti dite skolka

„Nová mateřská škola pomůže vyřešit dlouhodobý nedostatek míst pro děti v Bystrci. Vybraná projektová společnost má za úkol navrhnout dvoupodlažní budovu s maximální kapacitou 84 dětí ve 3 třídách. Součástí mateřské školy bude i kuchyně a zahrada s herními prvky,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík.

Rada města Brna pro tento projekt vybrala projektanta. Výběrová komise konstatovala, že ekonomicky nejvýhodnější je nabídka společnosti Atelier 99. Ta zpracuje projektovou dokumentaci za 1 989 240 Kč včetně DPH. „Předpokládáme, že náklady na výstavbu nové mateřské školy dosáhnou přibližně 50 milionů korun. Dokumentace by měla být hotová v polovině roku 2021. Následně budeme vybírat firmu, která školku postaví,“ doplnil David Grund, radní pro oblast investic.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...