V Soběšicích vyroste nová mateřská škola

Brno, 1. června 2020 – Projekt novostavby mateřské školy v Soběšicích se posunul do další fáze. Momentálně probíhá výběrové řízení na zhotovitele stavby a město na ni získalo dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu. Radní proto doporučili zastupitelům, aby souhlasili s podmínkami udělení dotace.

nova materska skola sobesice

„Jednou ze čtvrtí, která se v posledních letech rychle rozvíjí, jsou Soběšice. Vzhledem k výstavbě rodinných domů a demografickému vývoji zde není dostatek míst v mateřské škole. Tento problém vyřeší projekt výstavby nové bezbariérové mateřské školy pro 75 dětí. Aktuálně se městu podařilo získat na stavbu dotaci, a to ve výši 90 % způsobilých nákladů. V přepočtu se jedná až o 25,2 milionu korun,“ popsala primátorka města Markéta Vaňková.

Díky projektu vznikne dvoupodlažní budova se 3 oddělení tříd a zázemím. Všechny části budou dostupné z centrální schodišťové haly. „V každém oddělení tříd najde své místo 25 dětí, které budou mít k dispozici vlastní šatnu, hernu, místnost na spaní a hygienické zázemí. Na druhé straně budovy se bude nacházet zázemí pro učitele a další zaměstnance. Zde bude situovaná kuchyně a jídelna,“ dodal 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

V současné době probíhá výběrové řízení na zhotovitele. Jeho výsledky by mohly být známy za několik týdnů. „Samotná stavba by mohla začít po prázdninách, tedy v druhé polovině letošního roku. Celkové náklady se předpokládají ve výši 64,4 milionu korun, z nichž by přibližně 25,2 milionu pokryla dotace z IROP. Město Brno by zaplatilo 36 milionů a městská část Brno-sever 3,2 milionu korun,“ uvedl radní pro oblast investic David Grund.

Projekt také počítá s vytvořením zahrady s herními prvky. Předpokládaná délka stavby je 12 měsíců.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...