Díky nákupu elektroniky spolu s ministerstvem ušetří Brno až polovinu nákladů

Brno, 19. března 2020 – Brno bude společně s Ministerstvem financí nakupovat výpočetní techniku. Díky této spolupráci bude uspořeno významné množství nákladů. Předpokládané úspory se pohybují v rozmezí cca 35–50 % oproti běžným cenám. Rada města Brna dnes schválila smlouvu o centralizovaném zadávání veřejných zakázek mezi městem a Ministerstvem financí.

deal podane ruce

Smlouva o centralizovaném zadávání zakázek předchází zahájení zakázky na nákup notebooků, dokovacích stanic, monitorů a další techniky, a to prostřednictvím centrálního zadavatele, kterým bude Ministerstvo financí.

„Díky smlouvě budeme moci nakupovat techniku efektivněji a za výhodnějších podmínek, než kdybychom nakupovali pomocí vlastní veřejné zakázky v mnohem menších objemech. Předpokládané úspory se pohybují v rozmezí cca 35–50 % oproti maloobchodním cenám. Výpočetní technika je pořizována se zárukou na 5 let, s garancí opravy nebo výměny do druhého dne na místě u zákazníka, což představuje pro město značný komfort,“ uvedl náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Jedná se o pilotní projekt, na kterém chce Ministerstvo financí České republiky vyzkoušet možnosti budoucí spolupráce státní správy a samosprávy v oblasti společného nákupu. Jak z ekonomického, tak z časového hlediska je využití centralizovaného zadávání pro město Brno nejvýhodnější.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...