V magistrátní potravinové sbírce se vybralo 700 kilogramů jídla

Brno, 10. března 2019 – Více než 700 kilogramů jídla a dalších potřeb vybrali zaměstnanci brněnského magistrátu a příspěvkových organizací města v potravinové sbírce. Během jednoho týdne mohli podpořit osoby bez domova a v tíživých životních situacích nákupem trvanlivých základních potravin a hygienických potřeb.

konzerva rybicky

Nově se letos k magistrátní potravinové sbírce připojily také příspěvkové organizace města Brna. Jen od nich se vybralo 221 kilogramů jídla. Z jednotlivých budov magistrátu se nejvíce podařilo nasbírat na Dominikánském náměstí 3, kde do sbírky přispěli 116 kilogramy. Celkem letos přinesli lidé do potravinové sbírky 706 kilogramů potravin a hygienických potřeb.

„Veškeré věci z potravinové magistrátní sbírky pomáhají osobám, které se ocitly v situaci, kdy nemají zajištěny základní životní potřeby. Bez pomoci okolí a sociálních institucí jsou přímo ohroženi újmou na zdraví či na životě,“ vysvětlil tajemník magistrátu Pavel Loutocký.

Vybrané potraviny od zaměstnanců MMB a příspěvkových organizací města zůstávají na jednotlivých odděleních Odboru sociální péče, kde sociální pracovníci pracují s lidmi v nouzi, a budou tak moci vybrané potraviny efektivně distribuovat těm, kteří takovou pomoc skutečně potřebují. Věci ze sbírky tak poputují zejména lidem bez domova (osobám žijícím venku nebo v azylových domech), ale i klientům domů na půli cesty (po opuštění dětských domovů nebo výchovných ústavů), rodinám v nouzi a dalším skupinám osob.

„Smyslem potravinové sbírky je vyjádřit solidaritu s lidmi v nouzi, kteří nemají dostatek prostředků k zajištění běžných a základních potřeb, pomoci jim konkrétním a hmatatelným způsobem,“ dodal vedoucí odboru sociální péče Jan Polák.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...