Střední škola Charbulova se rozroste o dvacet učeben i obchody

Brno, 19. listopadu 2018 – Přístavba o čtyřech nadzemních podlažích s více než dvaceti učebnami a několika obchody a dalšími nutnými provozními místnostmi – takový je návrh studie rozšíření Střední školy Brno, Charbulova 106, kterou v pondělí 19. listopadu projednali jihomoravští radní.

charbulova nove ucebny

„Přístavbou Střední škola Charbulova získá dodatečné kapacity učeben, které umožní opustit budovy Jánská a Trnitá. Dále umožní oddělení prostor školy pro veřejnost a pro školní provoz, zviditelnění komerčních prostor pro prodej učňovských výrobků a poskytovaných služeb žáky v odborném výcviku. Vyřeší se rovněž bezbariérový přístup do školy a zvýší nedostatečná kapacita parkovacích míst. V horizontu 5 let je tedy možno hovořit o úspoře přibližně 58 milionů korun a v případě prodeje areálu Trnitá výnosu v řádech desítek milionů,“ uvedla radní Jana Pejchalová.

Přístavba vyřeší bezbariérový přístup do hlavní budovy vybudováním výtahu, který propojí stávající patra hlavní budovy školy s přístavbou. V 1. NP budou nově umístěny prodejny učňovských výrobků a služby poskytované pro veřejnost v rámci odborného výcviku. Odborné učebny v 3. a 4. NP zvýší kapacitu hlavní budovy o 21 až 28 nových tříd. To umožní uvolnit budovy na ulicích Jánská (kde je SŠ Charbulova dosud v nájmu) a Trnitá.


Související články: