Brněnská zoo otevře přes prázdniny nový vstup z Kníniček

Brno, 29. června 2018 – Brněnská zoo zprovozní od pondělí 2. července nový sezónní vstup u odstavné plochy v Kníničkách. Hlavním důvodem je větší pohodlí pro návštěvníky. „Odpadne tak nutnost vracet se několik set metrů zpět z Kníniček ke klasickému vstupu. Přímo u odstavné plochy si v pokladně všichni zájemci koupí vstupenky a do zoo se dostanou hned na druhé straně silnice pod Beringií,“ vysvětlil ředitel Zoo Brno Martin Hovorka.

mladata lva konzskeho brno zoo

Dočasná pokladna bude umístěna v dřevěném prodejním stánku v areálu bývalého VUT, a to hned u vjezdové brány. Po nákupu vstupenek přejdou návštěvníci na druhou stranu Ondrovy ulice. Kvůli zajištění bezpečnosti při přecházení této komunikace zde bude vybudován dočasný přechod pro chodce. 

Sezónní vstup se bude nacházet u plynoměrné stanice v zadní části areálu Zoo Brno. Zde budou nainstalovány dva turnikety a branku pro kočárky. Návštěvníci se pak dostanou po zpevněné cestě a dřevěné lávce k expozici lišek polárních. V dočasné pokladně se budou prodávat základní vstupenky a přenosné permanentky, akceptovány budou i nepřenosné a pojízdné vstupenky. Platba bude možná pouze v hotovosti.

„Po dokončení přechodu to bude sice dočasný, ale plnohodnotný vstup. Doufáme, že se tím uleví hlavním pokladnám a zároveň bude přístup do Zoo Brno pro všechny návštěvníky příjemnější a rychlejší,“ doplnil Hovorka.

Sezónní vstup bude otevřený každý den až do konce srpna, v září pak o víkendech a svátku. Vstupenky si bude možné koupit vždy od 9 do 17 hodin.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...