Na Veslařské vznikne hřiště pro handicapované sportovce

Brno, 6. června 2018 – Ve sportovním areálu Hroch na ulici Veslařská vznikne workoutové hřiště pro handicapované sportovce. Areál Hroch vznikl v roce 2014 a je zaměřený převážně na rekreační sport pro širokou veřejnost. V současné době si návštěvníci mohou vyzkoušet baseball, softball, plážový volejbal, fotbal, z netradičních sportů například frisbee či lakros.

vozicek hriste vozickar

Areál je již nyní bezbariérový, s přilehlým parkovištěm, speciálně upraveným sociálním zázemím a bezbariérovými vnitřními komunikacemi. Je tedy vhodný pro vybudování hřiště pro handicapované sportovce a není nutné provádět další rozsáhlé úpravy.

„Takových hřišť po republice není mnoho. Inspirací bylo hřiště v Hluboké nad Vltavou, které je sice speciálně upraveno pro handicapované, ale nic nebrání tomu, aby bylo využíváno širokou veřejností,“ uvedl brněnský radní Jaroslav Suchý s tím, že město na vybudování hřiště přispěje částkou téměř jeden milion korun.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...