V areálu Dětské nemocnice vyroste parkovací dům pro 300 aut

Brno, 4. února 2018 - Parkovací kapacity v areálu Dětské nemocnice jsou nedostatečné a většina návštěvníků nemocnice parkuje v okolních ulicích, čím ztěžují i parkování rezidentům. Vedení města nyní dostalo podporu od ministerstva zdravotnictví, a na místě má vyrůst parkovací dům s třemi sty místy.

parkovaci dum

„Dětská nemocnice je zařízení, které využívají lidé z celého kraje, a funguje zde jediná dětská pohotovost. Situace v okolí nemocnice je v současné chvíli nelehká a rodiče, kteří jedou s dětmi k lékaři, musejí mnohdy dlouze hledat místo, kde zaparkují. Jsem proto rád, že jsme se s ministrem zdravotnictví Vojtěchem Adamem dohodli na zřízení parkovacího domu v areálu Dětské nemocnice. Pan ministr přislíbil pomoc při realizaci. Město bude investorem a Fakultní nemocnice Brno poskytne pozemek,“ upřesnil první náměstek primátora Petr Hladík.

Parkovací dům pro 300 aut přes den využijí především návštěvníci nemocnice, v noci pak pacienti i rezidenti. V minulosti byla Fakultní nemocnicí Brno, pod kterou spadá Dětská nemocnice, připravena studie a investiční záměr na stavbu parkovacího domu v areálu nemocnice. Záměr byl Ministerstvem zdravotnictví projednán a zamítnut. Důvodem byla skutečnost, že nemocnice není oprávněna k provozování parkovacího domu. Předpokládá se, že provozovatelem bude město.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...