Na novém polygonu se zlepšíte v řízení

Brno, 12. prosince 2017 - Zdokonalit se v řízení svého auta nebo si odmazat trestné body za dopravní přestupky. K tomu dostávají příležitost řidiči na novém multifunkčním polygonu, který byl otevřen přímo v areálu brněnského Masarykova okruhu. Škola bezpečné jízdy, která zlidověla pod pojmem škola smyku, tvoří základ nabídky kurzů Polygonu Brno.

polygn brno masarykuv okruh

„Chceme, aby se polygon stal místem, kde si lidé cíleně zlepšují své řidičské schopnosti, protože jim záleží na tom, že se během cestování cítí bezpečně. Asi každý známe někoho, kdo za sebou má těžkou nehodu, přitom velké části havárií se dá předejít,“ vysvětluje jednatelka společnosti Autopolygon s.r.o. Ivana Ulmanová.

Úvodní termíny pro školu bezpečné jízdy už jsou zájemcům k dispozici. „Celodenní kurz je postaven tak, aby účastníka silničního provozu naučil správným řidičským návykům při běžné jízdě. Zároveň ho připraví na krizové situace, se kterými se na podzim a v zimě mohou řidiči setkat o to častěji. Především pomocí nácviku krizového brzdění a zvládnutí nedotáčivého i přetáčivého smyku," představuje náplň kurzu Norbert Mikulec, hlavní instruktor společnosti SuperDRIVE, která na polygonu tréninky realizuje.

Trénink pro maminky i firemní klientelu
Nabídka kurzů na Polygonu Brno je daleko pestřejší. „Spustili jsme napříkladpůldenní tréninky pro maminky. V jejich rámci se více zaměřujeme na specifika jízdy s malými dětmi.Rodiče se na kurzu naučí, jak správně zacházet s dětskou autosedačkou a seznámí se s legislativou,“popisuje obchodní ředitel Polygonu Brno Radim Dirgas. Na jaře se do portfolia služeb přidá žádaný kurz sloužící pro odpočet trestných bodů nasbíraných za dopravní přestupky.

Tréninkové centrum svými parametry splňuje podmínky pro školení nákladních vozů, čehož mohou využít například jednotky integrovaného záchranného systému. Areál je zároveň vhodný i pro výuku bezpečné jízdy na motocyklu.

Polygon Brno nabídne řidičům špičkové vybavení, kterému dominují tři výukové moduly s kluznými plochami, aquaplaningovým bazénem nebo tržnými deskami pro simulaci smyku. Součástí tréninkového centra je i okruhová dráha o délce 1 250 metrů.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...