ZŠ Vejrostova bude rozšířena o novou budovu se šesti třídami

Brno, 29. června 2017 - Rada města Brna pokročila v řešení situace s kapacitou škol a školek v Bystrci, koncem června schválila zahájení výběrového řízení na přístavbu k Základní škole Vejrostova. „Škola bude rozšířena o nový pavilon určený pro výuku prvního stupně. V něm bude vybudováno šest nových tříd pro první stupeň. Kapacita školy se tak zvýší o 180 dětí. Přistavěn bude také evakuační výtah, který bude sloužit i k přepravě handicapovaných. Celá stavba bude realizována bez přerušení provozu školy, vyjma prací prováděných v době letních prázdnin,“ uvedl náměstek primátora pro oblast investic Richard Mrázek.

zs vejrostova brno rozsireni nova trida

Novým výtahem bude obsluhována jak stávající budova, tak nový pavilon. Nově přistavená budova bude s tou stávající propojena proskleným mostem ve výšce druhého podlaží.

„Zahájení stavebních prací je plánováno na září 2017, podle harmonogramu potrvají rok. Důležité je říci, že budou probíhat bez přerušení provozu školy a jejich dokončení je plánováno tak, abychom navýšili kapacitu školy už od začátku dalšího školního roku,“ upřesnil radní pro oblast školství, mládeže a tělovýchovy Jaroslav Suchý. Předpokládané náklady na stavbu dle rozpočtu projektu přesáhnou 55 milionů korun.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...