Obytný soubor Pod Petrovem se stovkou nových bytů je dokončen

Brno, 31. května 2017 – Nový obytný soubor Pod Petrovem A a B, realizovaný v posledních několika letech developerskou společností Komfort, je dokončen. Slavnostní otevření bloku B, a tím i dokončení areálu, se uskutečnilo na konci května. Projekt, jehož autorem je přední brněnská kancelář Atelier Habina, je umístěn mezi ulicemi Kopečná a Jircháře.

Komfort pod petrovem

Elegantní architektura velkorysých jednoduchých linií ve vysoké kvalitě stavebních prací naplňuje požadavky na moderní standardy a souzní s okolní specifickou zástavbou Starého Brna. Nový domov našli lidé v celkem 99 bytech. Dále se v souboru nachází 4 nebytové jednotky a 122 garážových stání.

Nový obytný soubor se nachází na úpatí kopce pod katedrálou svatého Petra a Pavla, ve čtvrti prodchnuté historií, v dřívějším prostředí proslulých veselých hospůdek a nevěstinců. Díky citlivé práci týmu architekta Martina Habiny vyplnil obytný soubor Pod Petrovem A a B chybějící část městské tkáně a vrátil specifickému místu ucelený ráz. Jeho dva bloky obnovily původní uliční síť včetně prostoru zaniklé ulice Mondscheinovy, který spojuje ulici Jircháře a Kopečnou.

Komfort pod petrovem duo

„Určitá volnost ve vzájemné kompozici obou bloků a křivolakost v místě vyústění nového prostoru do ulice Kopečné je pro Staré Brno typická,dobře doplňuje jeho atmosféru. Jde o dvěstavby s odlišnou strukturou, přesto s jasnými znaky příbuznosti. Důležitá byla i práce s měřítkem,“popsal práci na projektu Martin Habina.

Výzvou byla architektura pro výjimečnou brněnskou lokalitu na hranici památkové zóny i vlastní realizace staveb. „Zakládání budovy A bylo technicky náročné. Kolmá podzemní stěna z ulice Kopečné na výšku tří podlaží a téměř dvě podlaží založená pod úrovní hranice spodních vod vyžadovaly náročné technické řešení, které jsme však zvládli bez vážných problémů,“ uvedl Pavel Krejčí za developerskou a zároveň stavební společnost KOMFORT.

komfort pod petrovem bloky

Soubor se skládá z bloku A a B. Každá ze staveb je specifická. „Chtěl jsem, aby blok A, dům pevně spojený s jasnou uliční strukturou, měl explicitnější geometrický řád, pravidelnější a ukázněnější výraz - blok B je jeho mladší, trochu bohémštější bratr. Má výrazně volnější půdorysnou stopu s logickým dopadem na architekturu,“ líčí charakter budov Martin Habina a dodává: „Jsem rád, že jsme měli možnost realizovat plastickou operaci chybějící městské tkáně i něco přinést k tématu rezidenčních staveb v centru Brna.“ Soubor rezonuje s okolní zástavbou a cíleně k tomu užívá i svou úspornou materiálovou škálu: „Zelený obklad u vstupu do Jirchářů reaguje na pěkné portály protějšího domu,“ doplňuje například Habina.

Nové majitele našly byty pod Petrovem velmi rychle. „Zájem o byty pod Petrovem byl velký. Zejména prodej bytů v bloku Pod Petrovem B byl velmi úspěšný – vyprodáno jsme měli mnoho měsíců před plánovaným dokončením,“ uzavírá Pavel Krejčí, obchodní ředitel společnosti KOMFORT.

Obytný soubor Pod Petrovem A a B představuje v pořadí již pátou společnou realizaci Atelieru Habina a společnosti KOMFORT.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...