V centru Brna vyrostl nový parkovací dům

Brno, 9. listopadu 2016 - DOMINI PARK – právě tak se jmenuje další parkovací dům v centru Brna, který byl otevřen koncem září. Investorem parkovacího domu v Panenské ulici je společnost Brněnské komunikace. Výstavba budovy, která má dvě podzemní a osm nadzemních podlaží, trvala necelé dva roky.

domini park

„Připraveno je zde 361 parkovacích míst, z toho je 9 míst určeno pro osoby s omezenou pohyblivostí, pro motocykly je vyčleněno 10 míst a také je 20 místy pamatováno na vozidla s pohonem CNG a LPG na střeše parkovacího domu. Novinkou mezi parkovacími domy na území Brna je světelná navigace na volná parkovací místa. Zelená označuje volná místa, červená zase naopak ta obsazená,“ přiblížil parkovací dům generální ředitel společnosti Brněnské komunikace Luděk Borový.

Vjezd i výjezd parkovacího domu je situován na ulici Husovu, v těsném sousedství hotelu International a budovy Moravské galerie. Součástí objektu jsou také komerční prostory na střeše budovy a ve spodní části, z ulice Panenské, se nachází Turistické informační centrum a prostory pro drobné služby.

„Celý objekt je zakomponován do historické a velmi exponované oblasti samotného centra města, proto na jeho ztvárnění, kvalitu i provádění prací byly kladeny náročné požadavky,“ dodal Richard Mrázek, předseda představenstva Brněnských komunikací.

První zmínky o výstavbě tohoto parkovacího domu sahají už do minulosti. Již v roce 2005 proběhla ideová urbanistická soutěž na řešení Dominikánského náměstí a prostoru ulice Panenské. Právě v této soutěži byl vybrán návrh výstavby parkovacího domu v Panenské ulici. Situace kolem této stavby se však vyjasnila až v roce 2011. Tehdy Rada města Brna rozhodla o změně investora, kterým se stala společnost Brněnské komunikace a.s. Výstavba byla zahájena v říjnu 2014 podle projektu Atelieru Hrůša a spol., Atelier Brno; celková výše nákladů dosáhla čtvrt miliardy korun.

(red, tof), foto: archív

Vyšlo v Brno Business & Style

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...