Na Kamechách vyroste nová mateřská škola

Brno, 2. listopadu 2016 - V Bystrci začala výstavba nové šestitřídní mateřské školy, která bude sloužit novým obyvatelům Bystrce a Žebětína. „Mateřská škola bude mít kapacitu šest tříd, tedy maximálně 168 dětí. V návaznosti na předpokládaný demografický vývoj je objekt navržen tak, aby v budoucnu bylo možné jeho využití pro základní školu,“ uvedl primátor města Brna Petr Vokřál.

skolka kamechy brno

Nová školka by měla vyřešit kritický nedostatek míst v mateřských školách v Bystrci související se demografickým vývojem obyvatelstva a s masivní developerskou aktivitou v rámci obytných celků Kamechy i Panorama v MČ Brno – Bystrc a Žebětín. Školka bude mít také vlastní kuchyni, jejíž kapacita bude dostačující k zajištění přípravy obědů i pro mateřskou školu Kamechy I.

Součástí investice bude vybudování parkoviště MŠ a výstavba školní zahrady s herními prvky a pískovišti. Zhotovitelem stavby je společnost Porr a.s., celková výše investice činí 62 milionů Kč a termín dokončení výstavby je v srpnu 2017.

Zdroj: MMB


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...