Red Hat bude sponzorovat talentované doktorandy na fakultě informatiky

Brno, 6. ledna 2016 - Společnost Red Hat, přední světový poskytovatel řešení založených na open source technologiích, se stal jedním ze sponzorů studentů doktorských programů fakulty informatiky na Masarykově univerzitě v Brně. Společnost jako významný podporovatel vzdělanostní ekonomiky v České republice dlouhodobě zaměřuje na spolupráci s lokálními vysokými i středními školami.

red hat fakulta informatiky doktorandi brno masarykova univerzita

Cílem je nejen zlepšovat přípravu absolventů a hledání talentů, které budou na trhu práce konkurenceschopní v globálním měřítku, ale i poskytnutí studentům praxe v reálném prostředí a možnost vyzkoušet si různé pozice a různá zaměření a dále se vzdělávat.

Na fakultě informatiky na Masarykově univerzitě v Brně se Red Hat zavázal, že bude po dobu čtyř let podporovat čtyři vybrané doktorské studenty částkou 10.000 korun měsíčně. Smlouvy o spolupráci umožní vybraným studentům získat nejen finanční bonus až 10.000 korun měsíčně k běžnému stipendiu, ale i příležitost lépe se seznámit s potenciálním zaměstnavatelem už v době studií.

„Podpořené studenty vyberou samy firmy pomocí výběrových řízení, která se průběžně vypisují. Během studia se pak zástupci společností budou vyjadřovat k celkovému studijnímu plánu a budou mít také právo prezentovat výsledky práce doktoranda. Počítá se i s tím, že později může firma studenta využít jako experta-konzultanta pro svoje výzkumné a pokročilé vývojové aktivity,“ uvedl proděkan fakulty informatiky Václav Matyáš.

„Podporu doktorských studentů vnímáme jako přirozenou součást našeho programu spolupráce s fakultou, která navazuje na nedávné otevření výzkumné laboratoře v jejím objektu. Rádi bychom viděli více společností nabízet tuto formu podpory, aby se to stalo jednou ze standardních způsobů financování doktorandů,“ dodává Radovan Musil, ředitel Red Hat Czech.


Související články:
honor 50

Tipy pro péči o váš smartphone

Mnoho lidí považuje mobilní telefon za jeden ze svých nejcennějších věcí. Obsahuje stovky vzpomínek, včetně fotografií, kontaktů, zpráv a dokonce i videí. Je proto důležité vědět, jak se o naše telefony starat, aby vydržely co nejdéle. Smartphony vydrží v průměru dva až tři roky, ale pokud se o ně správně staráte, mohou žít déle. Svůj smartphone můžete chránit před poškozením a smrtí dříve, ne...