Zelný trh bude opraven v květnu 2015, rekonstrukci pozdrželi archeologové

Brno, 4. listopadu 2014 - Už začátkem příštího roku měla být dokončena rekonstrukce Zelného trhu. Kvůli nečekanému prodloužení archeologického průzkumu se však Brňané dočkají nové tváře náměstí až o čtyři měsíce později.

zelny trh archeologove krystof turek

„V centrální lokalitě náměstí označené jako etapa III. měl archeologický průzkum trvat 10 dní, ve skutečnosti trval 112 dní. Namísto v lednu 2015 tak bude Zelný trh opraven v polovině května 2015,“ uvedl mluvčí brněnského magistrátu Pavel Žára.

Historické náměstí se do poloviny příštího roku promění v tradiční odpočinkovou zónu, kde si lidé nejenom nakoupí ovoce a zeleninu, ale budou se zde moci také zastavit, odpočinout si a posedět. V rámci rekonstrukce celého prostoru zde budou vysázeny nové stromy, dojde k opravě historické kašny Parnas a prostranství získá novou dlažbu. Nově jsou navrženy vodní fontány před Moravským zemským muzeem, na náměstí přibudou i lavičky či stojany na kola. Součástí rekonstrukce bude také instalace tří podzemních kontejnerů na separovaný odpad, a to v ústí do ulice Starobrněnské. Na Zelném trhu se rovněž změní systém parkování.

Zdroj: MMB, ilustrační foto: Kryštof Turek


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...