Řidiči, pozor! Vyhněte se Tomkovu náměstí, provoz je zúžen, hrozí kolony

Brno, 8. července 2014 - Řidiči, pozor! V úterý 8. července byla zahájena částečná uzavírka Velkého městského okruhu v Brně (silnice I/42). Z důvodu oprav vozovky bude částečně uzavřen Velký městský okruh, a to od Tomkova náměstí po most přes řeku Svitavu. Pokud můžete, dotyčnému a vytíženému úseku se vyhněte, hrozí zde kolony.

oprava tomkovo namesti krystof turek

Jak uvádí stránky Krajského úřadu JMK, práce budou probíhat po etapách s postupným převedením dopravy do protisměru. Nejprve bude uzavřen jízdní pás směr jízdy Svitavy (Husovický tunel) a následně jízdní pás směr jízdy Židenice. Doprava z uzavřeného úseku bude vždy převedena do protisměru, v každém směru jízdy tak bude průjezdný pouze jeden jízdní pruh.

V průběhu celé uzavírky bude uzavřeno v křižovatce Tomkovo nám. levé odbočení ze silnice I/42 (z VMO) na Dukelskou třídu (tj. směr Husovice). Objížďka pro vozidla jedoucí směr Husovice (Dukelská třída) z VMO od Židenic je vedena křižovatkou Karlova v přímém směru po silnici II/374 (ul. Karlova, Selská), dále ul. Valchařskou (mostem přes řeku Svitavu) dále přes Tomkovo náměstí jízdou v přímém směru na Dukelskou třídu. Termín uzavírky (obou etap opravy) je od 08. 7. 2014 maximálně do 27. 7. 2014.

Po celou dobu částečné uzavírky nebude v dotčeném úseku silnice I/42 provozována drážní trolejbusová doprava. Trolejbusy budou v plném rozsahu nahrazeny autobusy. Stávající zastávka MHD „Tomkovo náměstí“ bude přeložena do úseku za křižovatku Tomkovo náměstí směrem k Husovickému tunelu (dle jednotlivých etap částečné uzavírky se přeložení zastávky bude týkat postupně obou směrů jízdy).

Vzhledem k vysokým intenzitám dopravy a k vysoce překročené kapacitě tohoto úseku Velkého městského okruhu je nutno počítat se zdržením a s kongescemi dopravy, zejména v ranní a odpolední dopravní špičce.

(red), ilustrační foto: Kryštof Turek


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...