Brnu hrozí dopravní kolaps, město rozkope dalších 37 ulic

Brno, 1. dubna 2014 (ČLK) – Nejen centru Brna hrozí totální dopravní kolaps. Souběžně s opravami ulic Milady Horákové, Horovy a Minské totiž město chystá opravu dalších sedmatřiceti dopravních tepen. Opravy všech ulic začnou již v květnu, neboť Brno musí do konce roku 2014 vyčerpat mimořádnou dotaci z evropských fondů na dopravní infrastrukturu ve výši 15,6 miliardy korun.

rekonstrukce ulic

„V celé délce a obou směrech budou od 1. května do prosince uzavřeny například ulice Pekařská, Lidická, Úvoz, Koliště, Veveří, Cejl, Plotní, Nové Sady, Poříčí, Heršpická, Hlinky, Veletržní či Kotlářská,“ uvedl mluvčí brněnského magistrátu Pavel Jára s tím, že uzavírka se dotkne i ulice U Luhu v Kníničkách.  

Plánované stavební práce se citelně dotknou i cestujících, využívajících městskou hromadnou dopravu. Řadu linek čekají výrazné změny trasy, případně zrušení. „Realizace opatření na zajištění provozu náhradní městské hromadné dopravy jsou předmětem jednání expertní komise. Všechny cestující však již nyní mohu ubezpečit, že zrušené spoje budou nahrazeny náhradními, tramvaje nahradí autobusy, trolejbusy nahradí tramvaje a některé spoje budou nahrazeny značenými obchůznými trasami pro pěší,“ uvedla mluvčí brněnského dopravního podniku Monika Výhybková.

Praktický zákaz vjezdu pro osobní automobily do centra Brna ovšem přivítala Nadace Panterství, která pořádá tradiční květnovou kampaň „Do práce na kole!“ Letos výjimečně došlo k drobnému přejmenování oblíbené cyklistické akce na „Do práce POUZE na kole!“  

Uzavírky citelně zasáhnou i brněnské výstaviště – kvůli dopravnímu omezení bude letos mimořádně zrušen veletrh armádní techniky BIDET. „Do prostoru výstavního areálu by se přes rozkopané příjezdové cesty dostaly pouze tanky, obrněné transportéry a samohybná děla,“ uvedl marketingový ředitel zbrojařského veletrhu Bohuslav Patrona.   

„I přes omezení, které bezesporu uzavírky budou mít na běžný život obyvatel Brna, jsem přesvědčen, že se jedná o mimořádnou příležitost, která přinese stovky pracovních míst,“ míní hejtman Jihooravského ráje Dominik Hašek.      

Obří investiční akci totální rekonstrukce 37 brněnských ulic, zahrnující ve všech dotčených místech kompletní rekonstrukci povrchů vozovky a chodníků, výměnu a přeložky inženýrských sítí – kanalizace, vodovodů, plynovodů, parovodů, ropovodů a telegrafu, bude realizovat konsorcium firem Metropostav, a.s., Starbag, a.s., IMHOS p.s. a Vasil Voloďov Lopatajev z Užhorodu, výkopové práce všeho druhu.

Autvor: Evžen Kachna, foto: archiv reakce

Doplění (2. dubna): Vážení čtenáři, jak jste jistě poznali, jednalo se o apríl. Ve skutečnosti Brno rozkope pouze 36 ulic a ulice U Luhu v Kníničkách bude v jednom směru průjezdná.


Související články:

Komentáře 

 
+1 #2 Homer 2014-04-02 11:16
To bude paráda a radostná cesta do práce...
 
 
+1 #1 Emil 2014-04-01 08:56
:DDD
 

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...