Koupaliště na Dobrovského prošlo rekonstrukcí, otevře v srpnu

Brno, 8. července 2014 - Veřejné koupaliště na ulici Dobrovského otevře po rozsáhlé rekonstrukci. Veřejnost bude mít možnost poprvé na vlastní kůži vyzkoušet nové bazény v pátek 1. srpna od 12 hodin. Zahájení provozu koupaliště bude spojeno se Dnem otevřených dveří.

koupaliste plavani koupani rodina

Při rekonstrukci, která odstartovala v únoru tohoto roku byla provedena především generální oprava bazénů a jejich okolí. Plavecký bazén, který byl již v předchozích sezónách z havarijních důvodů uzavřen, byl zkrácen na 40 m. Bazén je rovněž vybaven hydraulickým zvedákem pro handicapované návštěvníky, který jim umožní vstup do vody.

Stávající rekreační bazén rovněž prošel změnou. Byl rozdělen na 3 samostatné bazény a i zde byla vyvýšena dna s ohledem na jejich nový účel. Vzniklo zde brouzdaliště, bazén pro neplavce, bazén pro plavce a dojezd tobogánu (ten však zatím není postaven). Přístup k bazénům je možný přes nová nerezová brodítka osazená sprchami, z nichž jedno je v bezbariérovém provedení.
Náklady na rekonstrukci hradila MČ Brno-Královo Pole z vlastního rozpočtu, jejich výše dosáhla téměř 30 miliónů korun.

(red)


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...