Teplárny Brno přerušily dodávky tepla, v případě ochlazení je opět obnoví

Brno, 26. dubna 2014 - S ohledem na vývoj počasí a průměrné denní venkovní teploty přerušily Teplárny Brno v pátek 25. dubna dodávky tepla. „Pravidla pro vytápění stanovuje vyhláška Ministerstva průmyslu a obchodu. Ta uvádí, že dodávky tepla jsou přerušeny, pokud průměrná denní teplota venkovního vzduchu vystoupí nad třináct stupňů celsia ve dvou dnech po sobě následujících a podle vývoje počasí nelze očekávat snížení této teploty,“ uvedla Renata Diatková z Tepláren Brno.

radiator teplarny brno topeni topna sezona

„Výkon zdrojů bude i nadále regulován podle vývoje venkovních teplot a požadavků odběratelů, v případě opětovného výrazného ochlazení jsou Teplárny Brno připraveny kdykoliv dodávky obnovit,“ doplnila Diatková. Dodávat teplo v topné sezóně 2013/2014 začaly Teplárny Brno kvůli výraznému ochlazení 18. září 2013.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...