Parkovací dům na Panenské by měl otevřít za dva roky

Brno, 4. února 2014 - Společnost Brněnské komunikace oznámila, že na začátku ledna získala stavební povolení na výstavbu parkovacího domu na ulici Panenské. Ten by se veřejnosti měl otevřít již na začátku roku 2016 a nabídne 361 parkovacích míst.

parkovaci dum panenska

„Nyní jsme zahájili práce na výběrovém řízení na zhotovitele stavby. Jsem rád, že jsme byli úspěšní, protože jde o významnou stavbu v centru města,“ přiblížil situaci předseda představenstva společnosti Brněnské komunikace Petr Kratochvíl. „Zahájení stavby by mělo být ve třetím čtvrtletí tohoto roku. Očekáváme, že doba výstavby bude 18 měsíců. Pokud nenastanou komplikace, mohl by parkovací dům začít sloužit veřejnosti počátkem roku 2016,“ doplnil generální ředitel Brněnských komunikací Arne Žurek.

Prvním parkovacím domem, který společnost staví, je dům na ulici Kopečné. Ten je těsně před dokončením, koncem ledna v něm byl zahájen zkušební provoz technologické části, který potrvá dva měsíce. K dispozici bude 88 parkovacích míst s automatickým zakladačovým systémem.

(red)


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...