V Brně vyroste nový památník připomínající holocaust

Brno, 17. prosince 2013 - V září příštího roku by měl být hotový Památník holocaustu v Brně od akademického malíře Daniela Václavíka. Umístěn bude na náměstí 28. října. Nosným prvkem památníku bude krychle z černé žuly, která bude umístěna do mělkého bazénu s vodou.

holocaust hvezda

Po stranách krychle bude v letním období od horních hran stékat voda, která je symbolem očištění a odpuštění. Zvolený rozměr hrany krychle – 3,14 m (Ludolfovo číslo) – má evokovat svým nekonečným ubíháním neustále se v dějinách opakující lidské utrpení. Textová část v české, hebrejské a romské mutaci spolu s židovskými a romskými symboly bude umístěna na dně bazénu. Investici do nového památníku ve výši 3,7 milionu korun schválila na konci listopadu Rada města Brna.

Zdroj: MMB


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...