V areálu Zetoru hoří, hasičům se podařilo dostat oheň pod kontrolu

Brno, 15. října 2012 (MEDIAFAX) - V areálu továrny Zetor vypukl v pondělí ráno rozsáhlý požár haly na výrobu dřevěných pelet, k ohni vyjelo deset jednotek hasičů. Potvrdil to Jaroslav Haid, mluvčí jihomoravských hasičů.

hasici-auta250

Hasiči dostali oznámení o požáru skladovací haly s materiálem na pelety před půl osmou. "Vyhlásili jsme třetí stupeň požárního poplachu. Snažili jsme se chránit sousední trafostanici a sklad pneumatik," uvedl Haid. Jednotky dostaly požár pod kontrolu okolo půl deváté. Mluvčí doplnil, že zatím není nahlášeno žádné zranění.

Černý dým se rozšířil do městských částí Líšeň, Židenice, Brno-sever a Maloměřice. Městská policie informuje občany, aby v těchto částech nevětrali a omezili pohyb venku. "Požár vypukl mimo výrobní prostory společnosti Zetor. Hořelo v místě, které má v areálu pronajaté společnost zabývající se nakládáním s odpady. Požár nijak neovlivní výrobu traktorů," sdělil mediální partner Zetoru Miroslav Toman.

Lenka Horáková

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...