Brněnský magistrát poslal 400 tisíc korun 19 školám otevřeným veřejnosti

Brno, 25. září 2012 (MEDIAFAX) - Brněnský magistrát uvolnil z rozpočtu 400 tisíc korun na podporu sítě 19 otevřených základních škol, které zpřístupňují po řádném vyučování vzdělání veřejnosti. V úterý to řekl primátor Roman Onderka (ČSSD) s tím, že transfer je druhou částí celkové půldruhamilionové roční dotace.

Penize-bankovky-a-mince

Síť 19 brněnských otevřených škol založil magistrát na pomoc školám při rozvíjení doplňkových služeb v oblasti celoživotního učení, společného trávení volného času celých rodin, rozvoje dobrovolné činnosti rodičů ve prospěch školy, podpory výchovy ke zdravému životnímu stylu, zlepšování klima na škole a pořádání sportovně-zábavných aktivit.

Školy zařazené do této sítě musely splnit určité podmínky a zavázat se, že během letošního roku uspořádají a zajistí minimálně dvě akce otevřené veřejnosti, jednu školní soutěž v deskových hrách a florbalu. Školy musejí také prezentovat své aktivity na společném setkání otevřených škol se zástupci města a na webových stránkách a musejí účast vítězů školních kol v celoměstských kolech soutěží.

"Cílem projektu jsou školy otevřené veřejnosti jako centra vzdělanosti. Koncepční záměr každé otevřené školy vychází z požadavků rodičovské veřejnosti na soustředění kvalitních zájmových aktivit pro jejich děti co nejblíže ke škole a respektuje rozšíření a zpřístupnění vzdělávací nabídky široké veřejnosti v kontextu požadavků celoživotního vzdělávání," vysvětlil princip otevřených škol Onderka.

V rozpočtu města Brna na rok 2012 je pro projekt sítě brněnských otevřených škol vyčleněna částka 1,5 milionu korun. Školám již město v prvním pololetí roku rozdělilo 950 tisíc korun.

Do projektu se zapojily základní školy Antonínská, Bosonožské náměstí, Gajdošova, Horácké náměstí, Horníkova, Jihomoravské náměstí, Kotlářská, Křenová, Merhautova, Náměstí 28. října, Pavlovská, Vedlejší, Zemědělská, Pastviny, Pramínek, Křivánkovo náměstí, Jasanová, Heyrovského a Waldorfská škola Plovdivská.

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...