Zařízení pro volný čas dětí dostanou letos od magistrátu 3,5 milionu

Brno, 24. září 2012 (MEDIAFAX) - Brněnský magistrát vyčlenil letos v rozpočtu tři a půl milionu korun na provoz středisek volného času a domů a dětí a mládeže. V pondělí to řekl primátor Roman Onderka (ČSSD). Dotaci na provoz ve výši 1,8 milionu korun již získalo Středisko volného času v Lužánkách a Školské zařízení pro environmentální vzdělávání Lipka, které získalo 300 tisíc korun.

skolka-deti-a-ucitelka_thumb

Střediska volného času a domy dětí a mládeže jsou příspěvkové organizace zřízené Jihomoravským krajem. Brno se s příslušnou městskou částí podílí na finančním pokrytí provozních nákladů na energie. "Šestnáct středisek si nyní rozdělí zbytek peněz vyčleněných na podporu, dotaci bezmála půldruhého milionu korun," upřesnil primátor. Jednotlivé částky podle něj magistrát vypočítá na základě předložených nákladů za energie v prvním pololetí roku 2012.

V Brně pracují čtyři centrální střediska volného času a domy dětí a mládeže s celkem 24 pobočkami. Podmínky pro poskytnutí finančních prostředků, které jsou určena na pokrytí provozních nákladů, splňuje 16 zařízení – Středisko volného času Lužánky Lány, Švermova, Slovinská, Stamicova, Oblá, Koniklecová, Kosmonautů, Dům dětí a mládeže Junior – Tuháčkova, Tilhonova, Kamenačky, Touškova, Střediskovolného času Lipka – Rozmarýnová, a Středisko volného času Helceletova – Fleischnerova, Pastviny, Kroftova a Gromešova.

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...