Veletrh odborného vzdělávání seznámí žáky s nabídkou technických škol

Brno, 6. září 2012 – Zvýšit zájem žáků 8. a 9. tříd základních škol o technické obory bude mít za cíl Veletrh odborného vzdělávání, který se uskuteční příští týden v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. V pavilonu A1 se na něm bude prezentovat 18 odborných středních škol zřizovaných krajem.

msv_veletrh_odborneho_vzdelavani

„Společné expozice Jihomoravského kraje se letos zúčastní 18 odborných středních škol zřizovaných Jihomoravským krajem. Jedná se o školy, které mají ve studijním programu obory zaměřené především na strojírenství, elektrotechniku a informační technologie," konstatoval náměstek hejtmana Václav Božek. Účast škol na veletrhu je financována z rozpočtu Jihomoravského kraje.

Veletrhu má oslovit žáky posledních dvou ročníků základních škol, rozšířit jejich povědomí o technických oborech a umožnit jim seznámení přímo se vzdělávací nabídkou vystavujících škol.

Na konci srpna se k účasti na veletrhu přihlásilo téměř třicet základních škol, což představuje přibližně tisíc žáků. Ti se v rámci veletrhu prostřednictvím expozic vystavujících firem mj. dovědí o moderních trendech ve zpracovatelském průmyslu a dalších technických odvětvích. Navíc se budou moci seznámit s vystavovanými exponáty, včetně vysvětlení jejich významu v praxi.

Podle mluvčího Jihomoravského kraje Jiřího Klementa je cílem akce také prohloubit spolupráci technických firem se středními školami zřizovaných krajem a spolupráci podnikatelského a veřejného sektoru. Garantem celé aktivity je Rada pro rozvoj lidských zdrojů Jihomoravského kraje.

Veletrh je součástí dlouhodobého záměru Jihomoravského kraje aktivně podporovat tradiční podnikatelské oborů jako je strojírenství, elektrotechnika, informační technologie a další technická odvětví. Ta se mohou dále rozvíjet především za předpokladu, že bude k dispozici dostatek odborně kvalifikovaných lidí.

Veletrh odborného vzdělávání se uskuteční v rámci 54. mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně ve dnech 10. – 14. září 2012 v pavilonu A1.

ilustrační foto: kr-jihomoravsky.cz


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...