Souběžné opravy klíčových silničních tepen ochromily dopravu v Brně

Brno, 16. července 2012 (MEDIAFAX) - Kolony popojíždějících aut částečně paralyzují od pondělí polovinu Brna. Dělníci totiž začali s čtrnáctidenními pracemi na klíčové dopravní tepně v centru města na Kolišti a v přilehlých hlavních jižních a jihovýchodních přivaděčích Křenové a Olomoucké ulici, zjistila agentura Mediafax.

silnicari-oprava-vozovky

Přestože silničáři hlavní brněnské tepny zcela neuzavřeli, omezená kapacita ulic nestačí zejména v ranní a odpolední špičce. Kolony pomalu popojíždějících automobilů se tak táhnou od jižních předměstí až do centra na Moravské náměstí. Zhruba čtyřkilometrový úsek tak zabere řidičům více jak dvacet minut.

Podle mluvčího jihomoravské policie Pavla Švába budou v nejkritičtějších časových úsecích řídit provoz na nejvytíženější křižovatce ulici Koliště a Křenová dopravní policisté.

Během pondělka vyrazili na místo i policejní dopravní inženýři, kteří se snaží ve spolupráci se stavebníky uvést co nejpříznivějšího stavu dopravní značení. "Zdánlivě drobné úpravy někdy dokážou provoz urychlit," vysvětlil Šváb.

Řidiči se i tak budou muset v následujících dvou týdnech obrnit trpělivostí. "Nezbytnou nutností je dostatek tolerance a bezpodmínečné dodržování dopravních předpisů. To se týká zejména zakázaného vjíždění do křižovatky byť na signál volno, pokud je zřejmé, že situace za ní přinutí řidiče zastavit přímo na křížení silnic," zdůraznil Šváb. Potom totiž nemohou projet ani řidiči z jiného směru a čekání v kolonách se tak zbytečně prodlužuje.

Jiří Nováček, ilustrační foto: Kryštof Turek

Související články:

Komentáře 

 
+1 #1 RK 2012-07-18 07:38
V Brně je přeci vždycky zvykem opravovat silnice tak, aby se to nedalo objet. Když už tak už. Navíc veškeré opravy jsou neúměrně dlouhé - Husova, Pionýrská apod.

Krásné to bude, až se otevřou tunely Dobrovského. Řešil už někdo, že veškerý provoz od Svitav a z tunelů, tedy celkem 4 pruhy, se dole v Žabovřeskách zmenší do jednoho? Poměrně dlouho jsme čekali, až se dodělá křižovatka v Pisárkách. Proč se souběžně nerozšířila vozovka na 4 pruhy? To zase budeme objíždět?!
 

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...