Začínají Brněnské onkologické dny. Největší akce svého druhu v ČR

Brno, 19. dubna 2012 – V hotelu Voroněž dnes začínají Brněnské onkologické dny. Jedná se o největší akci svého druhu, na které se sejdou lékaři zabývají se léčbou onkologických onemocnění. Na výstavišti se zároveň od čtvrtku 19. dubna do pátku 20. dubna uskuteční konference pro nelékařské zdravotnické pracovníky, která s onkologickými dny souvisí. V letošním roce se na jednání pořádané Masarykovým onkologickým ústavem přihlásilo 600 lékařů a stejný počet nelékařských zdravotnických pracovníků. Akce potrvá do soboty 21. dubna.

lekari

Ve 32 odborných sekcích bude prezentováno více než 200 přednášek, vystaveno bude 58 posterů. Dalších osm sympózií připravilo samostatný program. „V loňském roce jsme v rámci Brněnských onkologických dnů uvedli dvě novinky: Edukační bloky a Konferenční noviny. Obě se setkaly s pozitivním ohlasem, a proto v těchto aktivitách hodláme pokračovat," uvádí k programu setkání tisková mluvčí Masarykova onkologického ústavu Zuzana Joukalová. V letošním roce se edukační bloky zaměří na tři témata: nádory slinivky břišní a žlučových cest, sporné otázky rakoviny prsu a na komunikaci o prognóze onkologických pacientů. Mimořádná sekce bude navíc věnována problematice dostupnosti bezpečných a účinných léčivých přípravků. V rámci nově pořádaného „kulatého stolu" proběhne diskuze k současným možnostem optimalizace prevence a léčby tzv. febrilní neutropenie, která je častou komplikací ohrožující život pacienta při podávání chemoterapie a může být důvodem k přerušení léčby. Tradičně budou prezentovány i nové poznatky z oblasti preklinického výzkumu. Konferenční noviny přinesou upoutávky k nejzajímavějším prezentovaným příspěvkům, rozhovory s jejich autory a následně i podrobnosti z těchto přednášek.

Čtvrteční jednání lékařů je zaměřeno na chemoterapii, biologickou a hormonální léčbu, onkochirurgii a uroonkologii a na specifika nádorů u dětí a mladých dospělých. Pátek bude patřit nutriční podpoře v onkologii, už výše zmíněným sporným otázkám v léčbě a diagnostice rakoviny prsu, dále dostupnosti bezpečných a účinných léků a dědičnému nádorovému onemocnění. Součástí druhého dne je také shromáždění členů České onkologické společnosti, a to v sále C od 15:15 do 16:00 hodin.

V sobotu přijde na řadu podpůrná a paliativní léčba v onkologii, pacientské organizace a zajímavé kazuistiky z onkologické praxe.

Konference nelékařských zdravotnických pracovníků bude první den, tedy ve čtvrtek 19. dubna věnována etice a komunikaci v onkologické péči a prevenci a nežádoucím účinkům onkologické léčby. Pátek bude zaměřen na nádorové onemocnění prostaty a na speciální techniky radioterapie.

(red)


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...