Brněnská radnice nechá opravit za 13 milionů korun okolí katedrály na Petrově

Brno, 29. března 2012 (MEDIAFAX) - Město Brno opraví okolí jedné ze svých dominant, katedrály sv. Petra a Pavla na Petrově. Ve čtvrtek to řekl primátor Roman Onderka (ČSSD). Radnice nechá za 12,9 milionu korun opravit spojnici Petrská – Denisovy sady, úpravy se dotknou i vodohospodářských objektů, schodiště, zdí, brány a soch. Samozřejmostí je podle primátora doplnění vegetace a městského mobiliáře. Rekonstrukce okolí Petrova by měla skončit za osm měsíců.

petrov-katedrala

"Petrov je jednou z dominant Brna a zaslouží si po těch letech nový kabát. Jsem přesvědčen o tom, že stavební úpravy přitáhnou obyvatele města, ale i turisty více ke katedrále. Samotná ulička kolem svatého Petra a Pavla nabízí prostor pro mnohé inspirativní projekty," uvedl Onderka.

Jiří Nováček, ilustrační foto: Kryštof Turek

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...