Fakultní nemocnice Brno bude léčit vysoký krevní tlak novou metodou

Brno, 31. října 2011 (MEDIAFAX) - Kardiologové Fakultní nemocnice Brno (FNB) začnou od konce listopadu s novou léčbou vysokého krevního tlaku. Metoda je určená pacientům, u nichž selhává klasická farmakologická léčba. V pondělí to řekla mluvčí nemocnice Anna Mrázová. Nový léčebný program zrealizuje tým specialistů Interní kardiologické kliniky FNB. "Léčba je pro ty pacienty, kteří přestože používají tři a více léků, jejich tlak je stále vysoký," vysvětlila Mrázová.

krevni_tlak_mereni

Podle ní metoda spočívá v umrtvení nervů ledvinných tepen, kvůli kterým mozek zvyšuje krevní tlak. Jejich zničením mozek krevní tlak sníží. "Novinka by měla výrazně snížit riziko kardiovaskulárních komplikací od mozkové příhody až po infarkt," uvedla Mrázová. Způsob této léčby vysokého krevního tlaku už využívají nemocnice například v Praze. Zákrok stojí okolo 100 tisíc korun, zdravotní pojišťovny jej nehradí.

Lenka Horáková

Související články:

Komentáře 

 
0 #1 Nikola 2012-02-18 20:53
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,zda to musí platit všichni,nebo jsou i nějaké případy ve kterých to není nutné.Děkuji
 

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...