Teplárny Brno zahájily topnou sezónu - o měsíc později než loni

Brno, 10. října 2011 - S ohledem na výrazné ochlazení a pokles průměrných denních venkovních teplot zahájily Teplárny Brno v sobotu podvečer dodávky tepla. V letošním roce je to o 32 dnů později než v předchozí topné sezóně, uvedla tisková mluvčí společnosti Liliana Geisselreiterová.

Teplarny-brno

"S ohledem na pokles průměrné denní teploty venkovního vzduchu a očekávaný vývoj teplot byl v sobotu podvečer vydán pokyn ke spuštění topných systémů napojených na Teplárny Brno tak, aby odběrná místa byla v ranních hodinách v neděli natopena. Pro aktivaci systémů byla splněna podmínka stanovená vyhláškou Ministerstva průmyslu a obchodu, která stanovuje pravidla pro vytápění," řekla Geisselreiterová.

Vyhláška uvádí, že dodávky tepla jsou zahájeny, pokud průměrná denní teplota venkovního vzduchu poklesne pod +13 °C ve dvou dnech po sobě následujících a podle vývoje počasí nelze očekávat zvýšení této teploty.

"Dle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu se v nejbližších dnech výrazné oteplení neočekává. Teplárny Brno však budou i nadále sledovat vývoj venkovních teplot a dle požadavků odběratelů řídit provoz svých tepelných zdrojů," dodala Geisselreiterová.

Přehled zahájení topných sezón v Brně od roku 2004:

  • 2004 - 23. září
  • 2005 - 20. září
  • 2006 - 7. října
  • 2007 - 6. září
  • 2008 - 15. září
  • 2009 - 1. října
  • 2010 - 6. září

(tof), ilustrační foto: Teplárny Brno


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...