V Ořešíně vznikla během prázdnin nová mateřská škola

Brno, 30. srpna 2011 (MEDIAFAX) - V brněnské městské části Ořešín vznikla nová mateřská škola, která ve čtvrtek zahájí provoz. Se závěrečným úklidem pomáhaly samotné maminky s dětmi, sdělil starosta MČ Ořešín Jan Levíček (TOP 09).

Detatko250

Mateřská škola v Ořešíně má jednu třídu a přijala 25 dětí. "Pomohli jsme tak sousední mateřské škole v Jehnicích, která se dlouhodobě potýkala s přebytkem přihlášek," uvedl Levíček.

MČ Ořešín získala v únoru dotaci ve výši 3,5 milionu korun na výstavbu nové školky, protože pro děti z Ořešína nebylo několik let místo v sousední školce.

Ořešínská školka, kterou rodiče s dětmi pojmenovaly Oříšek, vznikla během šesti prázdninových týdnů. Je to takzvaná modulární školka sestavená z připravených modulů, která jsou plnohodnotnou náhradou klasických drahých technologií.

Lenka Horáková

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...