Lidí nespokojených s prací úřadů přibývá, zjistil ombudsman

Brno, 27. července 2011 (MEDIAFAX) - Kancelář veřejného ochránce práv v Brně obdržela v druhém čtvrtletí roku 1699 podání zpochybňujících práci českých úřadů. Proti stejnému období loňského roku počet stížností na fungování veřejné správy vzrostl o 186 případů, řekl ombudsman Pavel Varvařovský.

zena-pc250

Kancelář ombudsmana přijímala v průběhu druhé čtvrtiny roku v průměru 18 stížností denně.

"Obdržel jsem například 58 podnětů od lidí, kteří si stěžovali na různé formy diskriminace. Pracovníci mé kanceláře uskutečnili třináct systematických návštěv ve vazebních věznicích a věznicích, aby zjistili, jak úřady dodržují pravidla při omezování osobní svobody," řekl Varvařovský.

Ombudsman opět zaznamenal vyšší počet podnětů týkajících se sociální problematiky. "Obraceli se na mne zejména lidé s podněty, které směřovaly proti České správě sociálního zabezpečení, anebo lidé, kteří se ocitli v hmotné nouzi," upřesnil Varvařovský. Četnější byly podle něj také stížnosti z oblasti stavebního řízení nebo podání poukazující na průtahy v soudním řízení. "V agendě ochrany před diskriminací jsem obdržel vyšší počet podnětů, v nichž stěžovatelé namítali diskriminaci v přístupu ke vzdělání," shrnul čtvrtletní kauzy ombudsman.

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...