Masarykova univerzita v Brně zachytila pokusy o padělání diplomů

Brno, 14. července 2011 (MEDIAFAX) - Zvýšený počet pokusů o padělání diplomů zachytili pracovníci Kontrolního odboru Masarykovy univerzity v Brně. Všechny případy řešíme ve spolupráci s policií, řekla ve čtvrtek mluvčí univerzity Tereza Fojtová.

 

masarykova_univerzita_00vii35-250

Na Masarykově univerzitě v Brně absolvovalo v letošním roce více než 7000 studentů. Počet zaznamenaných pokusů o padělání diplomů se podle Fojtové od začátku roku pohybuje v řádu jednotek. "Vedení Masarykovy univerzity považuje i tyto ojedinělé pokusy za velmi závažné a v součinnosti s policií usiluje o odhalení jejich autora," řekla mluvčí.

 

V případě pochybností o pravosti předkládaného diplomu mohou podle ní zaměstnavatelé provést okamžitou kontrolu prostřednictvím internetu. Masarykova univerzita totiž zveřejňuje jména všech absolventů na adrese http://www.muni.cz/alumni. Jmenný přehled absolventů a jejich závěrečných prací je k dispozici i v Informačním systému Masarykovy univerzity http://is.muni.cz/.

Vysokoškolský diplom je podle zákona o vysokých školách veřejnou listinou. Jeho padělání může být za určitých podmínek přečinem podle trestního zákoníku. "Může také jít o poškození cizích práv či nedovolené podnikání a další delikty," upozornila Fojtová.

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...