Drážní inspekce rekonstruovala tragickou nehodu tramvaje a trolejbusu

Brno, 24. června 2011 (MEDIAFAX) - Pracovníci Drážní inspekce prováděli ve čtvrtek od 19. hodiny v Brně na křižovatce ulic Provazníkova a Lesnická rekonstrukci tragické dopravní nehody tramvaje a trolejbusu, při níž v pondělí 23. května zemřel jeden člověk a dalších 16 lidí se zranilo.

 

srazka

„Rekonstrukcí chceme zjistit, jaký výhled měli řidiči obou dopravních prostředků, kdy se mohli navzájem vidět a podle toho reagovat,“ vysvětlil mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

U konce není ani policejní vyšetřování. „Nehoda zatím není uzavřená. Kriminalisté musí vyslechnout poslední svědky nehody a kvůli špatnému zdravotnímu a především psychickému stavu nevyslechli ještě řidiče trolejbusu,“ informoval brněnský policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Tramvaj a trolejbus se střetly v pondělí 23. května na křižovatce Drobného, Provazníkovy a Lesnické ulice v Černých Polích. Při nehodě zemřel muž, který vypadl oknem trolejbusu přímo pod projíždějící automobil.

Podle předběžných výsledků vyšetřování zavinil nehodu řidič trolejbusu. „Náraz do tramvaje přetočil trolejbus kolem své osy, vůz skončil na chodníku zapřený o předzahrádku domu na nároží. Tramvaj po nárazu vykolejila,“ řekla již dříve mluvčí Dopravního podniku města Brna (DPMB) Linda Škrancová.

Podle ní DPMB vyšetřování přímo neprováděl, ale už nyní je jasné, že oba dopravní prostředky byly technicky v pořádku. Zda je chyba na straně některého z řidičů se ukáže až po rekonstrukci. „Obecně lze říct, že řidič, který způsobí nehodu s vážnými následky, tak mu hrozí odebrání oprávnění k řízení drážních vozidel,“ uvedla Škrancová.

Nehoda způsobila dopravnímu podniku asi půlmilionovou škodu. Podle vyšetřovatelů byla nehoda jednou z nejtragičtějších v brněnské hromadné dopravě vůbec. "Naposledy se v Brně srazila tramvaj s trolejbusem v dubnu před pěti lety," řekla Škrancová. Tehdy se lehce zranili dva lidé.

 

Lenka Horáková

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...