Brno se chystá za 2,23 mld korun opravit vodovody a kanály na periferiích

Brno, 31. května 2011 (MEDIAFAX) - Brněnský primátor Roman Onderka (ČSSD) a generální ředitel Brněnských vodáren a kanalizací Ladislav Hašek podepsali v pondělí formou dodatku úpravu nové vzájemné nájemní a provozní smlouvy. Dohoda umožní získat brněnskému magistrátu na chystanou výstavbu kanalizace z evropských fondů miliardu korun.

kanal250

"Úprava smlouvy je poslední podmínkou pro to, aby Brno získalo rozhodnutí o udělení evropských dotací na rekonstrukci a dostavbu kanalizace ve městě," řekl Onderka.

Projekt dostavby kanalizace v Brně představuje 13 samostatných staveb a oprav stok na území Bohunic, Ivanovic, Žebětína a Tuřan, které si vyžádají dohromady náklady ve výši 2,23 miliardy korun. Úpravou smlouvy mezi magistrátem a správcem vodovodní sítě lze podle Onderky v období let 2007 až 2013 získat dotace až ve výši 0,98 miliardy korun.

Nezbytnou podmínkou pro uzavření dodatku byl souhlas Evropské banky pro obnovu a rozvoj, která poskytla Brněnským vodovodům a kanalizacím úvěr na rekonstrukci čistírny odpadních vod v Modřicích. Tu ještě společnost nesplatila.

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...