Na Masarykův okruh přijede nejluxusnější supersport světa Bugatti Veyron

Brno, 6. května 2011 (MEDIAFAX) - Bugatti Veyron, supersport s výkonem přesahujícím tisíc koní bude největším lákadlem víkendového Mezinárodního srazu sportovních aut na Masarykově okruhu v Brně. Nejexkluzivnější a zároveň nejrychlejší sériově vyráběné auto se vůbec poprvé předvede v Brně přímo na závodní dráze.

 

bugatti

"Po cílové rovince Masarykova okruhu se prožene rychlostí kolem tří set kilometrů za hodinu," řekl mluvčí okruhu Jiří Smetana. Supersportovní vůz, jehož cena přesahuje milion eur a vyrobí se ho jen několik desítek exemplářů ročně, se podle mluvčího na dráze představí v sobotu ve 13 hodin.

 

Na trati se budou ale střídat špičkové vozy celý den. Do Brna se sjedou majitelé vozů značek Ferrari, Lamborghini, Porsche, nebudou chybět ani špičkové sportovní modely mercedesů či Audi. Do dění na dráze se nepřímo zapojí i návštěvníci. "V prostoru cílové rovinky bude probíhat soutěž o nejlepší zvuk supersportu. Před diváky budou projíždět jednotlivá sportovní auta a oni svými hlasy rozhodnou, který z nich zní nejlépe," řekla Iva Lacinová ze společnosti Automotodrom Brno.

Oba víkendové dny dostane deset návštěvníků šanci zažít jízdu v supersportovním autě po Masarykově okruhu na vlastní kůži. "Z diváků, kteří se zaregistrují v boxu 1, vylosujeme každý den odpoledne deset, kteří se svezou po dráze na sedadle spolujezdce v Porsche GT3 RS, které má 450 koní," upřesnila Lacinová.

Po celý víkend bude pro veřejnost otevřena i motokárová dráha a budou probíhat vyhlídkové lety vrtulníkem nad Masarykovým okruhem.

Vstupné na Mezinárodní sraz sportovních aut stojí 200 korun, děti do patnácti let platí poloviční vstupné. Parkovat lze buď přímo v areálu Automotodromu Brno za stokorunu, nebo na parkovišti "pod vysokým napětím", na které je kvůli uzavírce silnice II/602 možné přijet pouze od Žebětína nebo Ostrovačic.

Jiří Nováček, foto: www.bugatti.com

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...