Masarykova univerzita představila Univerzitní víno

Masarykova univerzita představila Univerzitní víno pro akademický rok 2009/2010. Z červených vín získal toto ocenění Cabernet Moravia, jakostní, ročník 2008, z vinařství Štěpán Maňák, z bílých vín se tímto označením může chlubit Sauvignon, VOC, 2008, z vinařství Znovín Znojmo. Tato vína získala Diplom rektora Masarykovy univerzity a mohou po celý rok užívat titul Univerzitní víno. Vítězná vína pokřtil starobrněnský opat Lukáš Evžen Martinec.

Hodnotitelská komise složená ze třiceti neakreditovaných degustátorů z řad akademické obce i správní rady Masarykovy univerzity hodnotila celkem 36 vzorků vína z dvanácti vinařství. Hodnocení vín probíhalo anonymně podle stobodového systému O.I.V. Vzorky vín dodali vinaři ze všech čtyř podoblastí vinařské oblasti Morava a podle stanoveného klíče se letošního výběru zúčastnili i loňští vítězové vinařství Reisten a Věstonické sklepy. Vítěz v kategorii bílých vín se chlubí také označením VOC. „Zkratka VOC znamená vína originální certifikace nebo také vůni vína, odrůdu hroznů a cit vinaře,“ řekl Pavel Vajčner, generální ředitel Znovín Znojmo. Vítězná vína budou opatřena univerzitní etiketou a stanou se ozdobou řady společenských akcí a akademických slavností pořádaných univerzitou nebo darem pro hosty Masarykovy univerzity.

 

 

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...