Děkankou právnické fakulty MU byla jmenována Naděžda Rozehnalová

Brno, 3. února 2011 (MEDIAFAX) - Na základě návrhu akademického senátu jmenoval rektor Masarykovy univerzity Petr Fiala ve čtvrtek do funkce děkanky Právnické fakulty Naděždu Rozehnalovou. Oznámila to mluvčí univerzity Tereza Fojtová s tím, že staronová děkanka tak načne v čele fakulty druhé funkční období.

rozehnalova-mu-pravnicka

Fojtová upřesnila, že Rozehnalová stojí v čele právnické fakulty od roku 2007 a povede ji až do 31. března 2015.

Akademický senát fakulty zvolil Rozehnalovou kandidátkou na funkci děkanky už podruhé loni v prosinci. O pozici se ucházela jako jediná a získala většinu odevzdaných hlasů. "Chci pokračovat ve zvyšování kvality vzdělávání a dále se zasazovat o to, aby vědecko-výzkumná činnost tvořila nedílnou součást působení vysokoškolského učitele. Chtěla bych také dále usilovat o rozvoj mezinárodních vztahů, které přinášejí pedagogickou i vědeckou spolupráci," řekla Rozehnalová.

Na Právnické fakultě univerzity působí Naděžda Rozehnalová od roku 1979. V letech 1994–2007 byla proděkankou pro rozvoj studia. V roce 2007 nahradila ve funkci děkana nynějšího prorektora pro sociální záležitosti a další vzdělávání Jana Svatoně.

Jiří Nováček


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...