Děkankou právnické fakulty MU byla jmenována Naděžda Rozehnalová

Brno, 3. února 2011 (MEDIAFAX) - Na základě návrhu akademického senátu jmenoval rektor Masarykovy univerzity Petr Fiala ve čtvrtek do funkce děkanky Právnické fakulty Naděždu Rozehnalovou. Oznámila to mluvčí univerzity Tereza Fojtová s tím, že staronová děkanka tak načne v čele fakulty druhé funkční období.

rozehnalova-mu-pravnicka

Fojtová upřesnila, že Rozehnalová stojí v čele právnické fakulty od roku 2007 a povede ji až do 31. března 2015.

Akademický senát fakulty zvolil Rozehnalovou kandidátkou na funkci děkanky už podruhé loni v prosinci. O pozici se ucházela jako jediná a získala většinu odevzdaných hlasů. "Chci pokračovat ve zvyšování kvality vzdělávání a dále se zasazovat o to, aby vědecko-výzkumná činnost tvořila nedílnou součást působení vysokoškolského učitele. Chtěla bych také dále usilovat o rozvoj mezinárodních vztahů, které přinášejí pedagogickou i vědeckou spolupráci," řekla Rozehnalová.

Na Právnické fakultě univerzity působí Naděžda Rozehnalová od roku 1979. V letech 1994–2007 byla proděkankou pro rozvoj studia. V roce 2007 nahradila ve funkci děkana nynějšího prorektora pro sociální záležitosti a další vzdělávání Jana Svatoně.

Jiří Nováček


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...