Masarykova univerzita otevřela sportovní pavilon za půl miliardy

Masarykova univerzita otevřela nové sportovní centrum za půl miliardy korun. Pavilon s několika tělocvičnami a halou pro míčové sporty vyrostl v univerzitním kampusu v Bohunicích. Poslouží především studentům Fakulty sportovních studií, která se do kampusu přestěhovala z Komárova. Fakulta sportovních studií je nejmladší fakultou Masarykovy univerzity a nyní má asi 1400 studentů. Za tělocvikem budou do nového sportovního centra přicházet i studenti ostatních fakult.

Dominantou moderně pojatého pavilonu je hala pro míčové sporty s hledištěm pro 388 diváků. Jedna tělocvična je určena výhradně pro bojové sporty, například judo a karate. Druhá tělocvična slouží pohybovým aktivitám za doprovodu hudby. Další část pavilonu tvoří takzvaná vzorová tělocvična určená pro budoucí učitele tělesné výchovy. V pavilonu našly zázemí také specializované laboratoře pro analýzu chůze a dalších pohybových aktivit a jejich změny v závislosti na vývoji kostry. Počítá se i s možností pronájmu pro sportovní vyžití veřejnosti. Pavilon i s vnitřním vybavením stál pět set milionů korun. Dalších 72 milionů si vyžádala investice do podzemního propojovacího koridoru. Stavět se začalo loni na jaře.


Související články:

Jaké příslušenství byste měli používat pro svůj vůz

Jako majitel vozidla víte, že je důležité udržovat vozidlo v dobrém stavu. Nejenže díky tomu váš vůz vypadá hezčí, ale také pomáhá udržovat jeho bezproblémový provoz. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je používání autopříslušenství.