Masarykova univerzita otevřela sportovní pavilon za půl miliardy

Masarykova univerzita otevřela nové sportovní centrum za půl miliardy korun. Pavilon s několika tělocvičnami a halou pro míčové sporty vyrostl v univerzitním kampusu v Bohunicích. Poslouží především studentům Fakulty sportovních studií, která se do kampusu přestěhovala z Komárova. Fakulta sportovních studií je nejmladší fakultou Masarykovy univerzity a nyní má asi 1400 studentů. Za tělocvikem budou do nového sportovního centra přicházet i studenti ostatních fakult.

Dominantou moderně pojatého pavilonu je hala pro míčové sporty s hledištěm pro 388 diváků. Jedna tělocvična je určena výhradně pro bojové sporty, například judo a karate. Druhá tělocvična slouží pohybovým aktivitám za doprovodu hudby. Další část pavilonu tvoří takzvaná vzorová tělocvična určená pro budoucí učitele tělesné výchovy. V pavilonu našly zázemí také specializované laboratoře pro analýzu chůze a dalších pohybových aktivit a jejich změny v závislosti na vývoji kostry. Počítá se i s možností pronájmu pro sportovní vyžití veřejnosti. Pavilon i s vnitřním vybavením stál pět set milionů korun. Dalších 72 milionů si vyžádala investice do podzemního propojovacího koridoru. Stavět se začalo loni na jaře.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...